Gazetari i njohur Marin Mema paska pasur diten e tij te lindjes me date 22 Mars dhe te gjitheve neve na paska shp etuar qe t’i shprehim urimin tone dhe ti urojme suksese ne rrugen e palodhur qe po ben nder vite. Duhet te theksojme se Marin Mema ka lindur më 22 mars 1981 në Tiranë.

Sic te gjithe ne e dime qe ai punon për televizionin Top Channel dhe gazetën Shqip dhe eshtë autor dhe realizues i ciklit të dokumentarëve shumë të popullarizuar “Gjurmë shqiptare”.

Program i cili eshte mjaft i ndjekur nga te gjithe Shqiptaret ne mbare vendin dhe mbart per brenda vlera te medha patriotike