Një lajm i kobshëm ka tr onditur sot vendin tonë, pasi një 23-vjeçare ka ndërruar jetë gjatë një aksidenti tr agjik në aksin rrugor Vlorë-Fier.

Aksi denti ka ndodhur pranë vendit të quajtur Kripa, teksa një automjet ka dalë nga rruga dhe është përp lasur me murin mbrojtës, më pas ka rënë në kanal.

Drejtuesja e automjetit tip Hunday me targa AA163XO, Silvana Muho është pl agosur dhe është dërguar me urgjencë në spital, ndërkohë që 23-vjeçarja Anxhela Çapo ka humbur jetën në vend.

Shkak mësohet të jetë shpejtësia e mjetit jashtë normave të lejuara. Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta pol icie dhe zja rrfi këse, të cilët kanë bërë të mundur identifikimin e trupit të pajetë të 23-vjeçares.

Paraprakisht dyshohet se është marrë z varrë nga makinë tjetër kur ka ndodhur aksidenti dhe është gjendur disa metra larg vendngjarjes.