Gjatë natës që lamë pas një tërmet i fuq ishëm go diti Rusinë duke shkaktuar p anik mes banorëve.

Tjetër tërmet në vend, ku ishte epiqendra – Abc News

Tërmeti ishte me magnitudë 6.8 dhe fatmirësisht nuk shënoi vik tima. Sipas institutit gjeofizik amerikan, USGS, tërmeti e kishte epiqendrën në kufi të Rusisë me Mongolinë.

Lëkundjet ishin mjaft të forta sidomos në kryeqytetin mongol Turt.

Përplasja e sizmiologëve/ A do të ketë tërmet më të fortë? – Lapsi.al

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur