Një ak si de nt i rëndë ka ndodhur në Fier në vendin e quajtur Vajkan. Mësohet se një makinë ka pë rpla sur 50 vjeçarin me iniciale G.Gj që ishte duke ecur me biçikletë. Ai u gjet i pajetë anës rrugës.

Aksident në Fier, drejtuesi i mjetit në gjendje të rëndë - Abc News

Njoftimi i p oli cisë:

Sot rreth orës 08:20, në vendin e quajtur “Vajkan”, në anë të rrugës është gjetur pa shënja jete shtetasi G. Gj., 50 vjeç, banues në Vajkan. Nga het imet p ara prake dyshohet se 50-vjeçari ka qenë duke lëvizur me biçikletë dhe është ak side ntu ar nga një automjet.

Gr upi heti mor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbar dhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.
Sonte në vend të tenxhereve, në ballkon do të ndizen qirinj - Gazeta Online 'Reporteri.net'