Humoristi Rasim Thaçi-Cima ka ndërrùar jetë sot si pàsojë e COVID-19.

Cima kishte kërkuar që të respektohen masat nga qytetarët, pasi ai kishte disa ditë që ishte duke u trajtuar në Klinikën Inféktive.

“Po lajmërohem pas një jave të vështírë ! Një javë më parë ju lajmërova për gjendjen time që ishte duke u përmirësuar , mirpo të nesërmen deri vonë natën mu kéqësua gjendja , ku edhe u detyruan që nga klinika inféktive të më dërgojnë në repartin inténziv , ku vazhdoj të jem edhe më tej.May be an image of 1 person

Gjendja ime është ende e réndë , por stabile , jam në përkujdésjen e Doktorëve dhe infermierëve 24h si unë po ashtu edhe për të gjithë Pacíentët e tjerë , ku nuk mungon vullneti dhe shpirti i tyre lùftarak , për ne që po përballemi me këtë bùtejë aspak të lehtë e në lùftë sy më sy. I lutem Zotit , së pari për shëndetin e të gjithë pacíentëve e po ashtu edhe të Doktorëve me stafin e tyre që po rrezíkojnë për ne , e të dalim faqe bardhë nga kjo situatë”, shkruan Çima në Facebook përmes djalit të tij.

Ndërkohë, në një postim në rrjetin social Facebook, familjari i tij, Bardhyl Meta, ka bërë të ditur vàrrimin e të ndjerit.

“Të dashur familjarë, miq, shok e dashamirës të Rasim Thaçit-Cima. Ju njoftojmë se sot, më 26 mars, ndërroi jetë familjari ynë. Vàrrimi bëhet nesër (e shtunë) në fshatin e lindjes- në Vukovc”, ka shkruar Meta.