Maska me mjaltë dhe me të verdhën e vezës është ndër maskat më natyrale, ideale për të luftuar rrudhat, ushqyer lëkurën në thellësi dhe për ta bërë më të shkëlqyeshme atë.

Përbërësit dhe masa që ju nevojitet: 1 e verdhë veze, 1 lugë mjaltë.

Përgatitja:

Përzieni të verdhën e vezës dhe mjaltin deri sa masa të kthehet në homogjene. Aplikojeni në fytyrë dhe në qafë duke e përhapur me gishta ose furçë dhe masazhoni lëkurën me lëvizje qarkulluese për disa minuta.

Mbajeni për rreth 30 minuta dhe pasi të ndjeni një tërheqje të lehtë të lëkurës shpëlajeni atë me ujë të ftohtë. Aplikoni kremin tuaj të zakonshëm dhe voila! Një fytyrë e pastër, plot shkëlqim.

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur