Mbrëmjen e sotme, një tërmet me madhësi 4.2 të shkallës R tr onditi rajonin e Korfuzit, në brigjet e Lefkimit, njofton Institutiti Gjeodinamik.

Thellësia fokale e drid hjeve vlerësohet në 10 km dhe epiq endra në 8 km në lindje-juglindje të Lefkimit.