Ditën e nesërme do të nisë va ksinimi në Shqipëri kundër koron avirusit Co vid-19. Lajmi e bën të ditur nga Kryeministri Rama përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Lajm i mirë. Nesër nisim vaks inimin antiCo vid19”, ka shkruar Rama në Facebook.

Zyrtarisht Shqipëria ka siguruar 500 mijë doza vaksinash nga kompania Pfizer, sipas një deklarate që ka bërë vetë Kryeministri më datë 1 Janar 2021. Të parët që do të marrin vaksinën anti-covid do të jenë bluzat e bardha. Procesi i vaksinimit është planifikuar që të bëhet në stadiumin “Arena Kombëtare” në kryeqytet.

Shtyppinii videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur