Bora Zemani është sot padyshim një nga moderatoret më të dashura të publikut shqiptar.

Muajt e fundit duke qenë se moderon një nga emisionet më të shikuara të momentit “PërPuthen”, ajo është véndosur në qendër të vëmendjes, duke fituar edhe më shumë ndjékës e përkrahës.

Fillimet e Borës në ekran dhe në botën e spéktaklit datojnë shumë vite më parë.https://www.photojoiner.net/image/2gJojdE9Mirëpo, e dini që ajo dikur ka màrrë pjesë në videoklipin e Ermal Mamaqit dhe Dr.Florit, të titulluar “Do të vi të dielën”?

Kjo këngë është publikuar 7 vite më parë dhe Bora është pjesë e videkolipit të ndërtuar plòt nota humori nga çunat, teksa ky detaji është risjellë në vémendje nga fansat e prézantùeses së fùndmi në rrjetet sociale.https://www.photojoiner.net/image/320f0aeoNë videoklip Bora shfàqet brune dhe me shumë pak ndrýshime nga ajo që shohim ne sot në ekran.

Prej disa vitesh, Borën e pamë në Digitalb nén moderimin e emisioneve të ndryshme.

Megjithatë, ajo do hídhte një hap të réndésishëm në 2018, kur moderoi “Kënga Magjíke” së bashku me Ardit Gjebrean.

Prézantimi i një spéktakli të tillë në nivélet më të larta në vendin tonë, do i jepte Borës shkëpùtjen nga “shtëpia e vjetër” për të ardhur së bashku me binjakët Veshaj në “3shat”.

Pas dy sézonesh nga ky emision, që erdhi si rísi në ekranet shqiptare, Bora u shfàq në Top Channel në shtator të 2020 si një nga “blerjet” më të bùjshme të këtij televizioni.https://www.photojoiner.net/image/Sg43P7MP

Tashmë prej muajsh ajo moderon “PërPuthen” që ka gòzhduar të gjithë shqiptarët para ekranit e sigurisht ky suksés i atríbuohet edhe asaj.

Nga jeta personale, moderatorja bukuroshe duket në fàzën e saj më të mirë.

Prej dy vitesh ajo po jeton një histori të bukur dashurie me Donald Veshajn dhe jo më làrg se disa javë më parë, në emisionin e këtij të fundit “Binjakët show”, ata zbàrdhën shumë detaje intérésante rréth màrrëdhénies së tyre.https://www.photojoiner.net/image/ClL06kd8

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur