Një 37-vjeçar ka humbur jetën pasi ka që lluar veten aks identalisht me ar më gjahu. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Selimaj, në Tropojë dhe mësohet se v iktima është shtetasi Arbër Musaj.

Sipas FaxWeb ngjarja ka ndodhur në banesën e tij dhe ai është dërguar me urgjencë drejt spi talit, por ka ndërruar jetë gjatë rrugës për shkak të pl agëve të marra. Musaj ishte baba i tre vajzave të mitura, ndërkohë që prej disa vitesh jetonte në Gjermani, dhe së fundi ishte kthyer pranë familjes për të festuar ditët e ndërrimit të viteve me familjen e tij. Ende mbeten të paqarta shkaqet që e kanë shtyrë Musajn drejt këtij akti të rëndë.

Sakaq policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe shkakut që e ka çuar 37-vjeçarin drejt këtij akti.