Një a ksident tr agjik është shënuar së fundmi në Lezhë. Një automjet tip Benz ka dalë nga rruga e për pas ojë ka gjetur vde kjen një 24-vjeçar, drejtuesi i mjetit. Ndërkohë ka mbetur i pl agosur edhe një pasagjer.

Njoftmi i pol icisë:

Lezhë/Informacion paraprak

Në orët e para të mëngjesit,në ak sin rrugor Lezhë -Milot ,në Ishull Lezhë,drejtuesi i mjetit tip “Benz ” shtetasi D.D.,24 vjeç ,banues në Lezhë ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga.

Si pasojë e përpla sjes ka gjetur vde kjen drejtuesi i mjetit shtetasi D.D. dhe ka marrë dë mtime pasagjeri shtetasi N.P.,i cili është transportuar në spitalin e Traumës, Tiranë.

Grupi het imor në vendngjarje punon për sqarimin e plotë të sh kakut dhe rrethanave të ngjarjes.