Njoftim i Institucionit të Presidentit të Republikës: 31 dhjetor 2020

FOTOLAJM/ Meta dhe Rama lënë pas 'replikat', vendosin paqe dhe takohen me buzëqeshje në fytyrë, Ruçi i sheh i lumtur nga pas – Dosja AL

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta ka dekretuar sot shkarkimin e zotit Edi Rama nga detyra e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme dhe zonjës Olta Xhaçka nga detyra e ministrit të Mbrojtjes.

Po sot, Presidenti Met ka dekretuar emërimin e zonjës Olta Xhaçka në detyrën e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme dhe zotit Niko Peleshi në detyrën e ministrit të Mbrojtjes.