Ajo komentohet shpesh në media për dukjen e saj.

Morena Taraku është përdoruese e rrjeteve sociale e cila ndan momente të shumta nga përditshmëria.

Krahas fotografive nga jeta e saj, ajo ndan edhe imazhe provokuese duke ekspozuar tiparet e formësuara si dhe jetën luksoze.

Në storien e saj në Instagram, ka publikuar një foto e cila shihet e rrethuar nga gardëroba e saj gjithashtu dhe çanta.

Ndërkohë, krahas kësaj, vëmendjen e mori vetë Morena me pozën para pasqyrës e pështjellë vetëm me peshqirë me ngjyrë të bardhë.