Një ndër emrat më të njohur të showbiz-it shqiptar, Turjan Hysko feston sot ditëlindjen.

Të shumtë kanë qenë ata që e kanë uruar Turin nëpërmjet postimeve, mesazhe që ai i ka publikuar në InstaStory.

Për të gjithë ata që janë kuriozë për të ditur sa vjeç është Turi, po ju bëjmë me dije se producenti i njohur mbushi sot 36 vite.JO VETËM “DUPLEX”/ Emri i emisionit tjetër nga Turjan Hyska… (VIDEO) – AlpeGossip

Turjan Hyska lindi më 30 mars 1985 është këngëtarë, kompozitor dhe producentë shqiptarë.

Ai është i njohur për emisionin e tij: ‘Përralla me Mbret’ i cili më vonë e ndryshoi emrin në ‘Përralla me Píratë’, ‘Mos u Nxeh’, ‘Oktapod’, ‘Familja’, ‘Dublex’ dhe për emisionin më të shikuar ‘Klanifornia’.

Turi kreu shkollën fillore në Berat. Shkollën e mesme e kreu në qytetin e Tiranës në gjimnazin “Petro Nini Luarasi”, aty ku u krijua edhe grupi ‘Produkt 28’.

Kjo do të jetë një ndër ditëlindjen e tij më të bukura, pasi familja e tyre me Orinda Hutën pritet të zgjerohet me një bebush që është rrugës.

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur