TIRANE- Jeni lodhur duke mbajtur dieta e ks treme dhe pa rezultat? Doni të hiqni kilet e tepëtra para se të shkoni në plazh? Përpiquni të mbani dietën e portokallit, e cila është krejtësisht natyrale. Ajo bazohet në dy vakte dhe të kërkon të eleminosh mëngjesin. E veçanta e kësaj dietë është përdorimi për 15 ditë i portokallit.

Dieta zgjat 15 ditë dhe nëse do e ndiqni me përpikmëri do keni shanse të humbisni 15 kg! Kujdes! Ju nuk duhet të konsumoni pije me sheqer, tost, ushqim të skuqur, ushqim të shpejtë dhe embëlsira. Në rastin e mishit mund të kombinoni mishin e kuq me atë të pulës, ose njërin prej tyre. Mos harroni të konsumoni sa më shumë ujë!

Dita 1
Dreka: 1 portokall, 100 gr salcë kosi dhe një vezë të zier.
Darka: dy domate apo 2 DL domate te ziera, 2 vezë të ziera dhe një kastravec.

Dita 2
Dreka: një portokall, një vezë, 100 gr salcë kosi.
Darka: 125g mish i copëtuar, një domate, një portokall, një filxhan çaj pa sheqer.

Dita 3
Dreka: një portokall, një vezë e zier, 50 gr salcë kosi, 2 kastraveca, një filxhan çaj pa sheqer.
Darka: 125g mish i copëtuar, 1 portokall, një filxhan çaj.

Dita 4
Dreka: 125g djathë lopë, një domate ose domate 1dl gatuar dhe një copë buke e thekur.
Darka: mish 125g i copëtuar, dy domate, një mollë dhe një fetë bukë e thekur.

Dita 5
Dreka: 200g peshk në zgarë, një domate dhe një fetë bukë e thekur
Darka: një gjysmë kg perime si bizele, patate, karrota, një vezë dhe një domate.

Pasi të keni kryer 5 ditë diete, peshohuni! Kjo do t’ju ndihmojë të përsërisni të njejten dietë edhe per 5 ditë të tjer e ta ripërsërisni deri në 15 ditë.