Vetëm pak javë më parë u mësua se Romeo Veshaj ka nisur një romancë të re me Aleksia Peleshin.

Sapo ky lajm u bë publik, u mësua se aktori i humorit kishte ndarë si fillim rrugët me Jonida Maliqin që në nëntor të vitit të shkuar.

“Prive” mësoi se Romeo dhe Jonida ishin ndàrë bashkë paqësisht dhe kjo vërtetohej lehtësisht edhe nga adresat e tyre në Instagram, në të cilat ndíqen ende.

Ndërkohë mbrëmjen e sotme, Jonida Maliqi ka reàguar për herë të parë për ndàrjen nga Romeon.

Në një intervistë për “Prive” ajo është shprehur se jetoi një histori të bukur dashurie me Romeon, por gjithçka u zbéh me kalimin e kohës.

“Ka qenë histori e bukur dhe për sa kohë ishte e tillë e ndàva me publikun. Vjen një moment gjithçka zbéhet dhe nuk ka asnjë arsye konkréte më besoni. Nuk doja ta thosha nga erdhi si erdhi, por ràmë në konsensus. Kur njerëzit kanë detyrime ndaj njëri-tjetrit, mùnd të bëjnë deri diku disa kòmpròmise për hir të rréthanave. Kur je në një màrrëdhénie dhe vendos të ndàhesh nuk ka asnjë dràmë në këtë pikë. Për më tepër kam arrítur pjékurinë time që gjërat nuk i përjetoj më si të isha 15 vjeç. E di se çfarë dua, e di se çfarë më takon, edhe e di se çfarë dua të marrë sepse është màrrëdhénie”, tha Jonida.

Ajo konfirmoi se është ndàrë miqësisht me Romeon dhe se vazhdon ende të komunikojë herë pas here me të. Ndërsa sa i përket lídhjes së tij me Aleksian ajo tha vetëm pak fjalë:

“I uroj jetë të lumtur çiftit!”.

Kujtojmë se së fundmi “iconstyle.al” ka mësuar se Aleksia dhe Romeo e kanë çuar lídhjen e tyre në një tjetër nivel.

Dyshja kanë nisur të bashkëjetojnë me njëri-tjetrin për ta fòrcuar akoma më shumë këtë màrrëdhénie.

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur