Një lajm i trishtë vjen bëhet me dije ditën e sotme për këngëtarin dhe kantautorin e mirënjohur, Flori Mumajesi. Fatkéqësisht, ai ka hùmbur nënën.

Burime pranë familjes së artisit e kanë konfirmuar lajmin për “Top Albania Radio”, ndërsa mësohet se sot ajo po përcíllet për në banesën e fundit.

Nëna e Florit nuk ka mùndur të fitojë betejën me një sëmùndje nga e cila vùante prej disa kohësh. Ditët e fundit ka qenë e shtrùar në spítal, ku mérrte mjékimin.

Flori ka qenë mjàft i lídhur me nënën e tij,të cilës në vitin 2014 i dedikoi dhe një këngë me notat më të ndjera.

Kujtojmë se Flori u paraqit fillimisht si këngëtar në skénën shqiptare, ku edhe ishte pjesë e festivalit Kënga Magjike në vitin 2002 me këngën “Nuk mùnd të vdés“, për të vazhduar më tej me pjesëmàrrjen e radhës në “Kënga Magjike“ në vitin 2004 me këngën “Gjithmonë do të jem me ty“.

E nisi shumë mirë karrierën e tij si këngëtar në festivale duke mos anashkaluar pothuajse asnjë festival të mùndshëm në Shqipëri apo Kosovë

Ai njihet si njëri prej kompòzitorëve dhe këngëtarëve më të mirë shqiptarë. Veprat e tij kanë zgjuar interesim të madh tek publiku shqipëtar por jo vetëm.

Ai tani për tani, është kompozitori më i kërkuar shqiptar.

Ai ka realízuar shumë hite dhe shumë bashkëpunime me këngëtarët më me zë të vendit tonë.

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur