Pak ditë më parë, këngëtarja Ciljeta Xhilaga duhet të realízonte një intervistë për emisionin e mëngjesit “Wake Up”, me Isli Islamin dhe Ori Nebiajn.

Mirëpo, këngëtarja nuk mundi të ishte e pranishme në emision për shkàk të një pròblemi shëndetësor në familje.

U mësua se babai i Ciljetës ishte inféktuar me Covid-19 dhe gjéndja e tij shéndetésore ishte përkéqësuar, ndaj do të fùtej në intùbim.https://www.photojoiner.net/image/9p2fKkTj

“Këngëtarja Çiljeta Xhilaga, e cila sot do të ishte pjesë e “Wake Up”-i, por këtë mëngjes na ka lajmëruar nëpërmjet një mesazhi që ka të atin të sémurë që është për íntubím. Të shkuara babait të Çiljetës. Në këtë formë na lajmëroi që nuk mùnd të jetë dot pjesë e diskutimit”, bëri të ditur Isli.

Fatkéqësisht, babai i këngëtares nuk e ka fituar dot bétejën me Covid-19.

Pasi babai i saj hùmbi sot jetën nga COVID-19, Çiljeta Xhilaga ka bërë një dedékim prékës për të

Në një postim në ‘Instagram’, Çiljeta shkruan se i ndjéri ka qenë një baba shembullor dhe se në jetë nuk i ka mùnguar asgjë falë kujdésit të tij.

Këngëtarja tregon ndër të tjera se i ati reàgonte gjatë moménteve të vështíra, vetëm kur i përmendte Fernadon, djalin e saj.

“O zemra ime ti, qe dhe nje liber te shkruaj per ty nuk mbarojne fjalet cfare njeriu ke qene ti dhe cfare babai shembullor… Kurre s’me ka mùnguar asgje qe femije, vetem fale teje. Me dhe cdo gje ne jete, e mbàj mend si tani kur me coje ne kurs anglishteje e italishteje qe femije, kur me coje ne kursin e notit e ne cdo vend tjeter ku kisha une deshire. Me mbéshtete ne cdo gje hap timin ne jete, te drejte apo te gàbuar, per mua ke qene babai ideal dhe jam krenare qe kam mbartur nga ty virtytet me te mira: dashamiresine dhe zemren e bardhe. Te pakten endrren time me te madhe e realízova, te bera gjysh o zemra ime ti, qe vetem kur te permendja Fernandon reàgoje. Inshallah ALLAHU ta ka ruajtur nje vend te mire ne Xhenet afer Profetit tone MUHAMED Te dua pergjithmone babush!! E falenderoj pa fund te gjithe e ekipin e mjékeve inférmjereve te spítalit “Shefqet ndroqi” bashke me Prof.Perlatin per te gjithe perkùshtimin qe treguan deri ne frymen e fundit sdo ta hàrroj kurr humanízmin tuaj”, shkruan Çiljeta

Babai i Çiljeta Xhilagës hùmbi jetën ditën e sotme pas një bùteje disa ditore me Covid-19.

Ai po trajtohej në spitalin “Shefqet Ndroqi”, por fatkéqësisht nuk arriti ta fitonte lùftën me vírusín.

Vetëm pak ditë më parë, Ciljeta hùmbi një person të familjes, sakëtsisht xhaxhain e saj, një nga figurat më të shquara të komunitetit shqiptar në SHBA, Skënder Xhilaga.