Pak orë pasi u cilësua si një person fallco nga Fationi, ka reaguar Melisa. Përmes një videostory në Instagram ajo ka thënë se nuk rri dot pa i komentuar thashethemet ku është quajtur fake. Sipas saj kjo deklaratë është bërë, pasi Fationi është i dashuruar me të dhe ajo nuk ia var.

Melisa ka thënë:

Më quajnë fake se janë të dashuruar kokë e këmbë me mua dhe un jam fake se nuk ja var, k* rvë të lutem, krijo një jetë ashtu siç po i jap drejtim unë, jepi dhe ti.

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur