Tea është e vetmja vajzë e “Për’puthen”, që do të njihet vetëm me një djalë dhe që për këtë produksioni i ka lejuar të komunikojnë në telefon dhe mund të takohen.

Ajo është duke përjetuar një romancë me Andin, por herë pas here ish-konkurrentja, Shqipja po vazhdon të ngacmojë çiftin duke i postuar ndonjë video apo foto të tyre.

Tea gjithashtu ishte në qendër të vëmendjes edhe për kilogramët që i ka humbur, por se si duket ajo në kohen e gjimnazit do të shihni në fotot e mëposhtme.

Gjitashtu në një foto shihet Tea duke raportuar për “TV Klan”.