Arsenali nën drejtimin e Artetas është duke u zhytur në një periudhë tejet negative te rezultateve dhe si pasojë renditet në vendin e 15-të në Premier Ligë me vetëm 14 pikë të mbledhura pas 14 xhirove të zhvilluara.

Tani, sipas asaj që raporton “Sky Sports Neës” në Angli, drejtuesi e klubit do ta shkarkojnë Artetan dhe në vend të tij do të emërohet ish-trajneri i West Bromit, Slave Bilic.