Mes ndeshjeve interesante do të jetë përballja e kryesueseve të Vllaznisë me Lacin  i cili tashmë me trajnerin e ri Shpëtim Duro do të pretendojë diçka më tepër. Gjithësesi Bërdaric, qe është njeriu i momentit sëbashku me ekipin e tij, ka t[ vetmin synim, fitoren.

Ndërkohë kampionia në fuqi e Tiranës do të udhëtojë drejt Korçës ku e presin vendasit e Skëndërbeut, një ekip që në letër duket më i lehtë, por për trajnerin Dede gjerat janë ndryshe.

 

Ndërkohë në këtë javë të nëntë do të luajnë edhe Partizani-Bylis, Kastrioti-Kukësi dhe Apollonia Tetuta. Të gjitha këto ndeshje do të keni mu8ndësinë t’i ndiqni drejtpërdrejë dhe ekskluzivisht në Digitalb.


.