Gjendja e tij do të rivlerësohet brenda 3 javësh. Mertens tashmë ka filluar fazën e rehabilitimin që do të vazhdojë në Belgjikë gjatë periudhës së Krishtlindjes”.

Gennaro Gattuso do të duhet të presë deri në javën e parë të janarit për të marrë lajme të reja mbi gjendjen fizike të sulmuesit të tij. Rekordmeni i golave ​​në shtëpinë e Napoli sigurisht që do të humbasë transfertën në “Olimpico”, kundër Lazio, atë kundër Cagliarit dhe ndeshjet në shtëpi me Torinon dhe Spezian.


.