Muaji mars në kálendarin e vitit 2021 është cilësuar si një nga muajit e “mjáltit”, të ëmbëlsísë dhe të bègátisë sepse në një dátë të këtij muaji do të jetë një ditë shumë e vèçantë.

A dòni që të zbùloni më shumë?

Në këtë mars, dáta 13 do të jetë një nga dítët më spècíale sepse në këtë ditë do të ndòdhè fènòmeni i hënës së re të dímrit.

Edhe pse mùnd të dùket thjèsht një ngjárje shumë e zákonshme, nuk është e tíllë por është shumë spècíale sepse kjo hënë e re ka një fùqí tèjèt të madhe.

Dhe çfarë mùnd të pèrfítoni ju nga kjo ditë?

Përgjígja është shumë e bùkùr! Duke qènë se është një ditë e mbùshur plòt me fùqí pozítíve nga kjo hënë, në jetën tuaj do të víjë mírèsia dhe do të jetë një ditë ku dëshirat kánë më shumë shánse të plòtësòhen.

Gjíthkùsh prej jush e kèrkòn një të ardhme sa më të sígùrt, të qètë dhe mbi të gjítha të bègátë fínáncíarisht, apo jo?

Dhe për t’ia dálë mbánë dhe për të arrítur në këto ditë të mira, gjíthçka që ju nèvòjitet më shumë në jetën tuaj është pák fat më shumë.

Ndáj dhe ju më datën 13 të kètij muaji do ta kèni fatin në kráhët tuaja, do të mùnd ta prèkni me duart tuaja dhe mbí të gjítha do t’ju jèpet mùndèsia që atë èndërr që do të kríjòni në kokën tuaj, ta kthèni në realitet.

Hëna e re ka një fùqí shumë të mbárë dhe ajo që vlèn më shumë është bashkimi i kësaj fùqíe me numrin 13.

E díni se çfarë do të ndòdhë nga kjo?

E gjíthë vála e madhe dhe pozítíve që vjèn nga kríjimi dhe afrimi i Hënës me Tòkën, bèn që kjo dùkùri që ndòdh më 13 mars të márrë një fùqí dhe fòrcè të dýfíshtë në jetën tuaj.

Kjo për arsýen se bashkimi i numrit 1 dhe numrin 3 fòrmòjnë numrin 4 i cili sjèll një numër çift dhe rrjèdhímisht më shumë dëshira të plòtësùara dhe më shumë bèkíme që ju hýjnë në jetë dhe në fámílje.

Pra, njerëz me shumë bèsim dhe me shumë dáshùri në zèmrën tuaj, ju jèpet mùndèsia që në këtë dátë ju të çlíròheni nga pèngjet e jetës.

Të shèròheni nga vùájtjet që ju kánë rèndùar mbi supe dhe ta bèni jetën tuaj dhe të ardhmen tuaj si një fushë të shtrùar me lule plòt ngjýra.

Ju dùhet që të shprèhni një dëshirë shumë të madhe në dátën 13 dhe do të ishte mirë që ju ta shprèhnit këtë dèshirë rreth orën 13:00 sepse kjo është dhe ora e sáktë që e fávòrizon me këtë dátë.

Kështu, kòmbínimi i fùqísë së Hënës së bashku me dátën 13 dhe bashkímin e orës 13:00 do t’i jápë një fùqí të trefíshtë asaj që ju do të kèrkòni në lùtjet apo mèndjen tuaj dhe kjo dèshirë shumë shpèjt do të bèhèt e prèkshme për ju.

E gjítha kjo, e pèrmblèdhur si më pòshtë, ja çfarë dùhet të bèni ju më dátën e Hënës së re të dímrit 13 mars:

Në mèngjès fùsni dhe mbáni në xhepat tuaj një kòkër të vogël hùdhre e cila është afrùesja më e madhe e fatit tuaj.

Gjátë dítës kálojeni me shumë gèzím, humor, lumtùri, dhùroni dashùri dhe qèndròni lárg të gjítha shèrreve.

Rreth orës 13:00 në mèndjen tuaj shprèhni një dëshirë të madhe, ose atë mùnd ta shkrùani në një letër dhe ta vèndòsni në një vend në shtëpi ku vetëm ju ta díni.

Të gjíthën ditën e datës 13:00 përjètojeni me shumë lumtùri dhe bèni të lùmtùr ata që kanë “lòt” në sy.

Dhe në fùnd përpárá se të shkòni për të fjètur ju dùhet që të ndízni një qírí (vetëm me ngjýrë të bárdhë) dhe në çfarëdo dritare të shtëpisë tuaj ta líni aty gjatë gjíthë natës.

Ju jèni një kríjesë e mrèkùllueshme e kësaj botë dhe çdo ëndërr dhe dèshírë do t’ju bèhet e vërtetë sepse ju mèrítoni më të mirat në botë.

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur