Boksieri Anthony Joshua ka surprizuar edhe njëherë shqiptarët kudo ku janë.

Ai është fotografuar duke bërë shqiponjën me duar bashkë me një e migr ant në Londrër, veprim ky i cili e rrit edhe më shumë respektin për këtë sportist të madh dhe të mirënjohur edhe në vendin tonë.

Kujtojmë se Joshua është bo ksier profesionist britanik dhe është shpallur dy herë kampion bote. Ai ka mbajtur titujt si WBA, IBF, WBO dhe IBO.