Anxhela Peristeri do të na përfaqësojë këtë vit në “Eurovision”, me këngën “Karma”, e kompozuar nga Kledi Bahiti dhe me tekst nga Olti Curri.

Ditën e sotme, Anxhela ka publikuar videoklipin zyrtar të këngës, i cili është punuar me detaje. Këngëtarja ka bërë dhe disa ndryshime nga versioni i parë i këngës dhe kjo është pritur shumë mirë nga publiku.

Anxhela ka vendosur që këngën ta mbajë në gjuhën shqipe. Më poshtë mund ta dëgjoni: