Programi i dashurisë, “Love Story”, i transmetuar në TV Klan, u finalizua mbrëmjen e djeshme, ku protagonisti i këtij formati, Saimiri bëri zgjedhjen e tij për Merin, si partneren e tij të ardhshme.

Saimiri e falenderoi Genardën publikisht për të gjithë momentet që kanë kaluar së bashku. Ai ndër të tjera i tha se nuk ka ndjenja për të dhe ato nuk mund t’i komandojë dot.

Nuk e mendoja kështu", Meri flet pasi Saimiri e zgjodhi për partnere (FOTO  LAJM) - Albeu.com

Genarda u duk e prekur nga vendimi i Saimirit dhe i uroj atij një rrugëtim të mbarë më Merin.

Ndërsa para se të surprízonte Merin me këtë vendim, Saimiri u shpreh për publikun se për të ka pasur më shumë se një pëlqim, që nga dita e parë që e ka parë, gjë që ai e ka shprehur dhe më parë.

Ndërkohë që në rrjet po qarkullojnë hípoteza të ndryshme që vënë në dyshim dashurinë që ato kanë, Saimiri së fundmi ka publikuar një video me Merin dhe pas përfundimit të këtij programi.

Ai ka publikuar një video të shkëputur nga takimi romantik në Romë që zhvilloi për mbrëmjen e djeshme, të cilin e shoqëron në sfond me këngën “Grande Amore”.

Së fundmi ai postoi foto me Merin, ku krahas së cilës shkruan:

“Faleminderit të gjithëve për mbështetjen dhe mesazhet e pafundme, në këtë rrugëtim të “Love Story”! Jam mirënjohës për vëmendjen tuaj dhe ju uroj vetëm të mira.