Jimmy Fallon është padýshim një nga komedianët dhe moderatorët më të njohur dhe suksésshëm në botë.

Me emisionin e tij “The Tonight Show” ai ka arrítur të thýejë kufijtë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke u ndjékur në shteteve të ndryshme të botës, e duke fituar simpatinë e miliona njerëzve.

Për ata që nuk e dinë, “The Tonight Show” konsíston në intervistimin e personazheve publike, duke i ndërthùrur me lojëra të ndryshme argëtuese.Formate të tilla i kemi parë shpesh në televizionet shqiptare.

E duke qenë se Jimmy është unik, padýshim që mendon lojëra të shumta funny.

Dy nga moderatorët më të “akùzuar” se kanë kopjuar lojërat e tij janë Ermal Mamaqi dhe Luana Vjollca.Shiko Kush LUAN”/ Ermal Mamaqi i bën ofertë “live” në emision Luana Vjollcës për të qenë protagonistja e filmit të ri! – Top Channel

Mbrëmjen e sotme Ermal Mamaqi ishte i ftùar në “Shiko kush luan”, ku u vendos përbàllë një sfíde mjàft intéresante “ Jimmy Fallon apo Tony Robbins?”, të cilët janë dy emra që mund ta kàrakterízojnë mjàft mire Ermalin si “showman” dhe “life coach”.

Ai u pyet se cili prej tyre është më i mirë sipas tij, duke zgjedhur Tonyn, mirëpo me shumë modesti dhe sportivitet Luana ia kthéu “Pse Jimmy s’është? Atëherë pse ia kopjojmë lojërat unë dhe ti?”

Flisni më po deshët!